Pasirinkite savo šalįPasirinkite savo šalį
Lietuva - Profesionalams

Tvarumas - pasirinkite subalansuotą sprendimą

„Tarkett“ yra ekologiškai atsakingos gamybos ir tvarios gaminių plėtros lyderė
Mūsų metodikos pagrindas – teikti klientams paprastą ir aiškią informaciją, kad jie galėtų tinkamai pasirinkti grindų dangą, subalansuodami savo projekto ir biudžeto reikalavimus, atsižvelgiant į tvarių sprendinių poreikį.
Tvarumas – tai sąvoka, kurią kasdien realizuojame projektuodami ir gamindami savo gaminius. Sutelkėme dėmesį į keturias pagrindines sritis, iš kurių klientai gali apgalvotai pasirinkti:

Kai tik įmanoma, rinktis geresnes medžiagas – natūralias ir atsinaujinančias
„Tarkett“ jums pateikia išsamią informaciją apie savo grindų dangas ir jų sandarą, kad padėtų išsirinkti ekologiškesnius gaminius.

Kad galėtumėte apgalvotai pasirinkti, kiekvieno „Tarkett“ gaminio etiketėje procentinėmis dalimis nurodyta:
■ natūralios ir atsinaujinančios žaliavos
■ kiek perdirbtos medžiagos yra gaminyje
■ ar gaminį galima perdirbti
■ lakiųjų organinių junginių (LOJ) emisijų kiekis (bendras LOJ kiekis μg/m3 praėjus 28 dienoms)

Rinkitės grindų dangą, pagamintą naudojant mažiau išteklių
Kiekvienas „Tarkett“ gaminys pagamintas pagal aukščiausius aplinkosaugos standartus gamyklose, sertifikuotose pagal ISO 9001 ir ISO 14001, kuriose reguliariai vyksta nepriklausomi auditai aplinkai keliamiems pavojams įvertinti. Mes atidžiai stebime pagrindinius savo vandens ir energijos vartojimo rodiklius, perdirbimo lygį ir susidarančias atliekas, užtikrindami, kad nuolat gerintume išteklių naudojimo racionalumą.

Pasirūpinkite saugesniais ir sveikesniais produktais, užtikrinančiais gerovę žmonėms malonioje aplinkoje
Kai pasirenkate „Tarkett“ gaminį, prisijungiate prie mūsų siekio didinti gyvenimo kokybę, ypač – gerinant oro kokybę pastatuose ir namuose.

„Tarkett“ gaminiai:
■ užtikrina geriausią oro kokybę patalpose iš visų grindų dangų, nes LOJ emisijos dešimt kartų mažesnės už dabartinį Europos standartąs
■ mažina cheminių valymo medžiagų poreikį ir vandens bei energijos sąnaudas dėl paviršiaus apdorojimo būdų, pvz., „iQ“ ir „Topclean XP“.

Pakartotinai panaudokite ir perdirbkite medžiagas
Taip pat galite aktyviai dalyvauti perdirbimo veikloje, prisijungdami prie „Tarkett ReUse“ – didžiausios pramonėje grindų dangų perdirbimo programos. Nuo 1966 m. „Tarkett“ surenka po įrengimo liekančias atliekas įvairiose šalyse, kad perdirbusi galėtų jas panaudoti naujų grindų gamybai, o taip pat perdirba panaudotą dangą į įvairius gaminius nuo kelio ženklų iki vamzdynų. „Tarkett“ perdirba daugiau kaip 77 000 tonų per metus.

Tarkett subalansuoto pasirinkimo žymėjimas

„Tarkett“ apgalvoto pasirinkimo etiketėse pateikiama aiški ir skaidri informacija mūsų klientams apie mūsų gaminių sudėtį ir kaip tai prisideda prie tvaraus vystymosi. Ši etiketė yra reikšminga naujovė grindų dangų pramonėje ir bus pateikiama kartu su visų „Tarkett“ gaminių informacija.

Kiekvieno gaminio etiketėje procentinėmis dalimis nurodoma:
■ natūralios ir atsinaujinančios žaliavos dalis
■ kiek perdirbtos medžiagos yra gaminyje (daugiausia iš gamybos ir įrengimo atliekų)
■ ar gaminį galima perdirbti
■ lakiųjų organinių junginių (LOJ) emisijų kiekis (bendras LOJ kiekis μg/m3 praėjus 28 dienoms)

Geresnė oro kokybė patalpose - „Tarkett“ įsipareigojimai dėl LOJ* emisijų
Šiuo metu visų „Tarkett“ gaminamų grindų dangų LOJ emisijos yra mažesnės kaip 100 μg/m3 (bendras LOJ praėjus 28 dienoms) ir tai prisideda prie geresnės oro kokybės patalpose. Dėl šios priežasties „Tarkett“ yra mažų LOJ emisijų pramonės etalonas, nes jos dangų LOJ emisijos dešimt kartų mažesnės, nei numato dabartiniai Europos standartai. „Tarkett“ turi ambicijų dar labiau sumažinti LOJ emisijas, kad užtikrintų dar geresnę oro kokybę pastatuose ir namuose. Be to, „Tarkett“ sukūrė „Tarkospray“ – unikalius klijus vandens pagrindu, kurie palengvina grindų klojėjų darbą ir kartu žymiai sumažina emisijų įrengiant grindis. „Tarkett“ ir toliau kuria ekologiškas naujoves, kad jos klientai kvėpuotų geriausios kokybės oru.

*LOJ – lakieji organiniai junginiai (angl. VOC).