Pasirinkite savo šalįPasirinkite savo šalį
Lietuva - Profesionalams

Tarkett Dizainas

„Tarkett“ kasmet praturtina savo gaminių asortimentą naujais dizainais, spalvomis ir medžiagomis. Tuo metu, kai naujas 2010–2011 m. komercinis asortimentas patenka į prekybą, „Tarkett“ projektuotojai jau yra įpusėję kurti naują kolekciją. Jie paaiškina, kaip pateikia klientams būtent tokią kolekciją, kurios pastarieji pageidauja.

 

Projektuotojai

Naujai 2010–2011 m. kolekcijai patenkant į prekybą, „Tarkett“ projektuotojai visame pasaulyje jau yra įpusėję kurti naują kolekciją. Kiekviena kolekcija apvainikuoja dvejus informacijos rinkimo, idėjų plėtojimo ir naujų gaminių pristatymo metus, siekiant, kaip sako „Tarkett“ projektavimo viceprezidentė Beatrice Mange, „gaminti kolekcijas, kurios suteiktų sprendinius kiekvienam poreikiui ir kiekvienai paskirčiai, siūlant kuo platesnę tekstūrų, spalvų ir raštų gamą“. ”

Mados krypčių pastebėjimas

Sandrine Bellavoine vadovauja „Tarkett“ madų kompetencijos ir prognozių centrui ir yra atsakinga už tai, kad iš projektuotojų gautų kuo išsamesnius atsiliepimus apie naujas tendencijas. Pasak jos, „nauja kolekcija yra bendradarbiavimo rezultatas“. Tai reiškia glaudžių ryšių palaikymą su tarptautinių mados tendencijų stebėjimo grupėmis ir kitais projektuotojais. Ji taip pat lankosi prekybos mugėse, ne tik skirtose grindų dangų ir statybos pramonei, bet ir visų tipo projektavimui ir stambiems sektoriams, pvz., sveikatos apsaugai ir švietimui. „Tai yra galimybė, – sako ji, – suprasti savitus konkrečios aplinkos poreikius ir tai, kiek grindų dangos sprendiniai svarbūs projektavimui apskritai“.

Klientų požiūris

Kai kuriais atvejais, pvz., sveikatos apsaugos ir švietimo srityse, nauji tyrimai, skirti fiziologiniams ir psichologiniams tam tikrų spalvų ir raštų poveikiams, gali turėti rimtų išvadų. „Mes puikiai suprantame, – sako Beatrice, – kad kai kuriose srityse reikia ypač subtiliai atsižvelgti į spalvos ir rašto svarbą. Pavyzdžiui, ligoninėse tam tikros spalvos sukuria emociškai tinkamesnę aplinką. O kai kurie raštai gali sukelti vizualiai trikdyti tam tikrus žmones, pvz., epileptikus. Šie dalykai gyvybiškai svarbūs mūsų klientams ir būtinai turime naudotis pačia naujausia informacija“. Tačiau galiausiai, kolekcija visuomet turi atitikti praktinių reikalavimų ir estetikos balansą.

Naujas įkvėpimas

Kai kuriais atvejais kitų sričių specialistai taip pat gali pateikti naujų įžvalgų dėl gaminių naudojimo būdų. Būtent tai vyko pastaruosius keletą metų, kuomet sėkmingiausi dizaineriai ir architektai pradėjo naudotis vizualiniu ir techniniu vinilinių grindų potencialu. Tai savo ruožtu turėjo poveikį projektuotojams.
„Matant, kaip vinilinės grindys naudojamos nuostabiais naujais būdais, – sako Sandrine, – atsiranda įkvėpimas naujam dizainui. To vedini sukūrėme ir toliau kuriame naujus gaminius ir platesnį asortimentą, pasižymintį aukštojo dizaino stiliais. Turint tokį universalų produktą kaip „Tarkett“ gyvenamųjų patalpų vinilinės dangos, dizaino galimybės tiesiog beribės. Gamta, abstraktūs vaizdai – ant vinilinių grindų galite atkurti ką tik norite“. ”

Dizainas jūsų paslaugoms

Tačiau galutinį rezultatą nulemia tai, kaip panaudojamas konkretus dizainas. „Tarkett“ dizaino grupė teikia ir rekomendacijas kaip veiksmingiausiai panaudoti spalvų derinius arba grindų dangos dizainą keliui nurodyti ar ženklinti arba tapatybei sukurti.

Dizaino grupė taip pat vykdo konkrečių gaminių dizaino užsakymus. „Neseniai į mus kreipėsi mūsų prekybos padalinys iš Jungtinės Karalystės, – paaiškina Sandrine, – kadangi apklausa parodė platesnio dizaino asortimento saugiosios grindų dangos poreikį, tokios, kad ji neatrodytų kaip saugos paskirties gaminys. Jie norėjo kažko tokio, kas atrodytų natūraliau, pvz., kaip mediena, tačiau išlaikytų tam tikras technines savybes“. Vykdant šį prašymą sukurtas dizainas yra idealus sprendinys tokioms vietoms, kaip globos namai, kur nemažiau už saugą būtina jauki, namus primenanti atmosfera.

Galiausiai, labai ypatingiems klientų poreikiams „Tarkett“ grindų dizaino tarnyba siūlo individualizuotus sprendinius, dėl kurių grindys tampa savarankišku atributu.

Nauji gaminiai

Projektuotojų atliekami tyrimai ir jų bendravimas su klientais gali suteikti įkvėpimo naujiems gaminiams. Projektavimo grupė glaudžiai bendradarbiauja su „Tarkett“ nuosavu tyrimų ir plėtros padaliniu, o gaminių administracija dalyvauja kuriant gaminius nuo pirmosios idėjos iki gamybos. Kalbant apie homogeninę vinilinę grindų dangą, kai raštas yra gamybos proceso dalis, tokio pobūdžio bendradarbiavimas yra labai svarbus, nes šiuo metu galimų pagaminti dizainų tipai yra gana riboti. Tačiau nuolat kuriamos naujos technologijos, kurios ateityje išplės dizaino galimybes.

Gero pojūčio veiksnys

Dizainas tai nėra vien grindų dangos išvaizda – jos pojūtis taip pat turi būti geras. Kaip paaiškina Beatrice, „svarbu, kad išvaizda nesukurtų tam tikrų lūkesčių dėl grindų pojūčio, kurie nepasiteisintų jas palietus“. Rūpinantis, kad taip nenutiktų, kiekvienas gaminys atidžiai išnagrinėjamas lietimo pojūčio aspektu ir paviršiaus struktūra bei reljefas suprojektuojami taip, kad tikroviškai perteiktų išvaizdą.

Galimybių išplėtimas

Komerciniams klientams funkcionalumas gali būti toks pat svarbus kaip ir naujausią madą atitinkantis dizainas. Daugelyje situacijų renkantis dizainą vienodai svarbus veiksnys yra užtikrintumas, kad mėgstama spalva ar dizainas bus toliau gaminami ir juos bus galima įsigyti. Projektavimo grupės iššūkis – sukurti visavertį grindų dangų sprendinių asortimentą, ne tik atspindintį šiuolaikines tendencijas, bet ir pasižymintį nesenstančiu stiliumi, o taip pat – pasirūpinti tą dizainą atitinkančiu funkcionalumu.

Grindų dangų ateitis

Ir ką gi projektavimo grupė sukūrė 2010–2011 m. sezonui? „Yra viena tema, kuri aiškiausiai matyti visose ateinančių metų tendencijose, – sako Sandrine, – ir tai yra aplinkosaugos vertybės. Aplinkosauga yra pagrindinis aspektas – ar bendras stilius būtų natūralus, technologinis, paprastas ar įmantrus. Tai atsispindi ne tiki išvaizdoje, bet ir gaminio sandaroje, paviršiaus apdorojime ir gamybos technologijose“. Ši tema sugrįš ir kitų metų kolekcijoje.

Kepimas su „Tarkett“
Dalį milžiniškų „Tarkett“ vinilinių grindų galimybių galima pamatyti linoleumo projektavimo vadovės Aurelie Nangniot sukurtoje parodoje. „Tarkett“ kepiniai“ pavadintoje virtuvėje visas maistas – pyragai, šokoladas, saldumynai, sausainiai, zefyrai ir visa kita – yra iš vinilo. Pasak „Tarkett“ projektavimo viceprezidentės Beatrice Mange, „tai skirta ištyrinėti naujus pojūčius ir parodyti vinilinę dangą iš kitos perspektyvos, per visus su kepimu susijusius dalykus: žaidimą, malonumą, netikėtumą, prisilietimą, vaizduotę, svarstymus…“.